Лазерне омолодження вже не є чимось рідкісним та міфічним. У наші дні кожен може повернути прожиті роки назад. Однак далеко не у всіх людей є достовірна інформація про методи лазерного омолодження, внаслідок чого вони помиляються при виборі процедури.
Насамперед необхідно розібратися в типах процедур. Усього їх два:
абляційний;
неабляційний.
У свою чергу, ці типи впливів поділяються на:
суцільне (повне);
фракційне (неповне).
Можливо, з першого погляду, ці методи лазерного омолодження можуть здатися схожими, але це далеко не так. Одинаковий лише результат: після правильно підібраних видів впливів шкіра молодшає на кілька років і справді виглядає набагато краще.
Неабляційна лазерна дія працює з глибокими шарами шкіри, прогріваючи їх. Вплив за допомогою енергії лазерного променя на фібробласти змушує їх у прискореному темпі виробляти колаген та еластин. Також покращується мікроциркуляція у шарах шкіри.
Цей метод показує найбільшу ефективність при:
шрамах та серйозних ушкодженнях шкіри;
великих висипаннях;
гіперпігментації та нерівному кольорі обличчя;
постакне;
розтяжки.
Неабляційна дія заснована на роботі ербієвого лазера. Через особливу довжину хвилі (1550 nm) верхні шари шкіри не торкаються, тоді як нижні отримують необхідну стимуляцію до відновлення. Внаслідок цього більшість дефектів усувається.
Абляційний лазерний вплив працює дещо інакше. У цьому методі використовується вуглекислотний лазер із довжиною хвилі 10600 nm. Вплив здійснюється як на нижні, а й у верхні шари шкіри. За допомогою абляційного методу вирівнюється рельєф шкіри, досягається ефект ліфтингу. Застосовується при:
зморшках навколо очей, дрібних мімічних зморшок;
зниження тонусу шкіри;
порушення пігментації.
Варто зазначити, що реабілітаційний період після цієї процедури буде дещо довшим, тому що впливу піддаються більші об'єми шкіри, ніж при неабляційному методі.
Незважаючи на відмінності, суть двох методик одна. За допомогою енергії променя лазера вода, що знаходиться в дермі, розігрівається і буквально випаровується. Одночасно запускається синтез необхідних для омолодження колагену та еластину.
Фракційний та суцільний лазерний вплив
Ці два методи, що дають приблизно однаковий результат, мають суттєві відмінності.
При суцільному лазер впливає на шкіру однією великою плямою. Однак, через занадто високий ризик рубцювання і тривалий час реабілітації, зараз такий вид лазерного впливу практично ніде не застосовується.
В іншому випадку лазер ділиться на безліч дрібних променів, які утворюють сітку. Таким чином, лазер, взаємодіючи лише з 20% площі шкіри, ефекту омолодження досягає 100%. Цей метод сучасніший і безпечніший, при його використанні час реабілітації помітно знижений.
Лазерне фотоомолодження
Ця методика омолодження, як і і неабляционная, працює з глибокими шарами шкіри. Але вони жодною мірою не є однаковими та взаємозамінними.
Найтонші лазерні промені практично повністю «ігнорують» дерму, проте чудово впливають на нервові закінчення у шкірі, які подають організму сигнал оновлення клітин. Дрібні зморшки йдуть, відновлюється тонус шкіри.
У лазерному фотоомолодженні використовуються такі апарати, як КТР (довжина хвилі 532 nm) та ND: Yag (довжина хвилі 1064 nm). Завдяки таким параметрам лазерне випромінювання чудово поглинається молекулами гемоглобіну та меланіну, які відповідають за пігментацію шкіри. Молекули води при цьому практично не розігріваються. З цих причин лазерне фотоомолодження є вкрай ефективним інструментом корекції кольору шкіри і боротьби з судинними сітками на ній.
Така методика не потребує тривалого реабілітаційного періоду та анестезії.
На закінчення
Кожен з методів лазерного омолодження шкіри має свої унікальні особливості, які сильно впливають на кінцевий результат. Необхідно ретельно підібрати методику, щоб омолодження було не лише легким та ефективним, але ще й безпечним процесом.
Варто знати, що деякі косметологи не розкривають клієнту всіх особливостей даної процедури та вибирають апарат для лазерного впливу за принципом «те, що є». Щоб уникнути цього, варто звертатися до досвідчених фахівців зі стажем, які позитивно зарекомендували себе за весь час роботи.